Що таке "глемпінг"

Саме слово «глемпінг» утворене через злиття англійських glamorous (за деякими версіями — glorious) та camping й буквально може бути інтерпретовано як «гламурний кемпінг» (або чарівний/гламурний/ефектний/прекрасний кемпінг).
Вперше поняття "глемпінг" як термін було згадано у лютому 2005 року у статті газети The Guardian, що була присвячена огляду варіантів сімейного відпочинку.
І вже у 2016 році слова «глемпінг», «глемп» та «глемпер» були включені до Оксфордського словника англійської мови (Oxford English Dictionary, 2016)
Глемпінг Палаткін
засновник первшого глемпінгу
Існує декілька варіантів тлумачення терміну «глемпінг», але в жодній із країн, де розвивається цей формат розміщення, досі не було прийнято законодавчо закріплене визначення.
Що таке Глемпінг
Історія та сьогоденність глемпінгу та як не помилитися з вибором
24.05.2020 Парламентом Греції було ухвалено закон №4688, в якому вперше на офіційному рівні слово «глемпінг» використовується у значенні виду туристської послуги, а в жовтні 2020 року Міністерством туризму країни було запропоновано порядок атестації глемпінгів як засобів розміщення за розробленими кваліфікаційними критеріями.

У Великій Британії також були зроблені спроби включення глемпінгів до існуючих систем класифікування (системи якості державного агентства з туризму Visit England та організації Automobile Association).
~
Таким чином на запитання "Що таке глемпінг" можна відповісти так:

Глемпінг – це об'єкт туристичної індустрії, формат якого передбачає розміщення туристів на природній території, організований за принципом кемпінгу з використанням некапітальних споруд для перебування гостей, яким забезпечені умови проживання підвищеної комфортності та розширений спектр додаткових послуг.

Безпосередньо місця для життя в глемпінгу споруджені з екологічних та легких, некапітальних будівель, із застосуванням рішень, які максимально враховують особливості території, що забезпечує збереження природного ландшафту місцевості.

Тип конструкцій основних споруд глемпінгу часто можна віднести до каркаснотентових. Це збірно-розбірна некапітальна споруда, призначена для проживання туристів, що спільно з пітчем утворює об'єкт кемпінг-розміщення. (Пітч - об'єкт кемпінг-розміщення (або його складова частина), що є виділеним, позначеним і обладнаним (упорядкованим) майданчиком для розміщення туристів, що має певні параметри та характеристики. На пітчах туристи можуть розміщуватися як у власних об'єктах розміщення, так і у встановлених адміністрацією кемпінгу.)

Каркасотентові споруди, як правило, являють собою каркас (дерев'яний/пластиковий/металевий), змонтований на пітчі, та його елементи, що огороджують (покрівля, стіни), виконані з тентової тканини або інших відповідних рулонних матеріалів.

При тому, що конструкції та матеріали споруд можуть бути різними, їх основними критеріями є мобільність (можливість збирання, розбирання, перенесення та складання), а також легкість монтажу без використання будівельних технологій, пов'язаних з бетонуванням, кам'яною кладкою, пристроєм стяжки підлог тощо.

Орім того, останнім часом саме глемпінги стають досить привабливим напрямом бізнесу, через швидку окупність. Особливо якщо порівнювати з готельним бізнесом, окупність якого в нинішніх реаліях планомірно прагне термінів від 17-20 років до нескінченності. Докладніше про інвестування в глемпінг дивіться тут >>>

Ваш коментар та оцінка публікації: